Universal Audio Apollo Twin MKII DUO

Nowy produkt

Interfejs Audio Thunderbolt [10 IN/ 6 OUT] 24-bity/192kHz, 2 procesory DSP UAD-2, emulacje analogowych klasyków w czasie rzeczywistym, 2 wejścia analogowe [2 preampy UA Unison], 6 wyjść analogowych, wyjście słuchawkowe, wejście cyfrowe [ADAT, S/PDIF]

Brak produktu w magazynie!

3 799,00 zł


Apollo Twin MkII to gruntownie przeprojektowana wersja najpopularniejszego na świecie, profesjonalnego, biurkowego interfejsu do nagrywania na komputerach Mac i PC, zapewniająca ulepszoną konwersję audio z brzmieniem i klimatem analogowego nagrywania. Konwersja audio nowej generacji z klasycznym analogowym brzmieniem i przetwarzaniem QUAD Core.

Apollo Twin MkII, zbudowany w oparciu o 60-letnią spuściznę kunsztu UA, wyposażony jest w dwa preampy mikrofonowe z technologią Unison™ i doskonałą konwersję A/D i D/A, pochodzące z flagowych interfejsów UA: Apollo 8, 8p i 16. Dodanie do tego pakietu wtyczek z symulacjami analogów UAD, przez które można nagrywać w czasie rzeczywistym, i przetwarzania UAD-2 SOLO, DUO lub QUAD Core sprawia, że Apollo Twin MkII jest wprost stworzony do nagrywania.

Nagrywanie ze światowej klasy konwersją Apollo A/D i D/A – obecną w setkach przebojów płytowych.
Łączenie do 4 interfejsów Apollo i 6 urządzeń UAD-2 przez Thunderbolt w celu dodawania wraz z rozwojem studia mocy DSP i kolejnych wejść/wyjść.
Miksowanie z wykorzystaniem wtyczek UAD takich jak dołączone kompresory Teletronix® LA-2A i 1176, korektor Pultec® i Preamp 610-B
Nagrywanie z prawie zerową latencją przez symulację preampów Neve®, API®, Manley® i innych, z wykorzystaniem technologii Unison™.

Technologia Unison: Prawdziwe brzmienie przedwzmacniaczy Neve, SSL, API i Manley
Apollo Twin MkII wyposażony jest w dwa przedwzmacniacze mikrofonowe z Unison, pozwalające na nagrywanie przez wierne symulacje preampów Neve, SSL, API, Manley i Universal Audio. Zastrzeżona dla Apollo technologia Unison pozwala na uzyskanie takiego samego brzmienia, co w przypadku najbardziej pożądanych na świecie preampów lampowych i tranzystorowych – włączając w to parametry impedancji tych urządzeń, optymalne ustawienia stopni wzmocnienia i zachowanie układów oryginalnych urządzeń.
Sekret Unison polega na sprzętowo-programowej integracji przedwzmacniaczy mikrofonowych Apollo i pokładowego akceleratora DSP UAD-2 SOLO, DUO lub QUAD Core. Po prostu umieść wtyczkę z preampem Unison na wejściu mikrofonowym i uzyskaj klasyczne brzmienie najczęściej nagrywanych przedwzmacniaczy mikrofonowych na świecie.

Pełen zestaw klasyków
Analogowe przetwarzanie na pokładzie
Od razu po wyjęciu z pudełka Apollo Twin MkII zapewnia pakiet niesamowitych wtyczek z symulacjami analogów, w tym jedynymi na świecie, autentycznymi urządzeniami Teletronix LA-2, 1176LN, korektorem Pultec i obsługującym technologię Unison przedwzmacniaczem lampowym UA 610-B. Wtyczki Realtime Analog Classics, stworzone przez uznany na całym świecie zespół twórców algorytmów z UA, ustanawia standard, wg którego oceniane są inne wtyczki z symulacjami sprzętu.

Od lampowego ciepła korektora Pultec na gitarach, po łagodny limiter LA-2A na wokalach – zrobisz ogromny krok naprzód w swoich nagraniach pod względem głębokiego, bogatego, analogowego brzmienia.
Wejdź do świata UAD Powered Plug-Ins
Oprócz dołączonych wtyczek Realtime Analog Classics, Apollo Twin MkII daje dostęp do pełnej kolekcji nagradzanych wtyczek UAD Powered Plug-Ins – w tym klasycznych korektorów, kompresorów, pogłosów, rejestratorów i in. – działających z prawie zerową latencją, bez względu na wielkość bufora w oprogramowaniu audio i bez obciążania procesora komputera.
Dzięki wyjątkowym symulacjom od takich firm jak m.in. Neve, Manley, API, Ampex, Lexicon, Fender poczujesz się, jakbyś miał na swoim biurku przepastne analogowe studio. I w przeciwieństwie do konkurencyjnych interfejsów wtyczki te, zasilanie przez DSP, dostępne są w Twoim programie DAW do robienia miksu.

Konwersja A/D i D/A nowej generacji
Sercem każdego interfejsu audio jest jakość jego konwersji. Apollo Twin MkII ulepsza złoty standard jakości dźwięku poprzedniej wersji Apollo Twin dzięki całkowicie przeprojektowanym przetwornikom A/D i D/A nowej generacji – zapewniając zwiększony zakres dynamiki i bardzo niski poziom THD. Konwersja nowej generacji skutkuje zapierającą dech w piersiach głębią i dokładnością nagrań.

Apollo: Wybór współczesnych profesjonalistów
Apollo został wybrany przez zawodowych twórców hitów. Użyto go do nagrywania płyt takich artystów jak Kendrick Lamar (To Pimp A Butterfly), Coldplay (A Head Full of Dreams), Dr. Dre (Compton), Brad Paisley (Wheelhouse) i wielu innych. Seria interfejsów Apollo zdobyła wiele branżowych nagród, od Sound on Sound, Future Music i Electronic Musician – jak również prestiżową nagrodę 2016 TEC Award w kategorii komputerowy sprzęt audio.

Ulepszone monitorowanie i wbudowany mikrofon Talkback
Apollo Twin MkII oferuje znacznie ulepszoną funkcję monitorowania w stosunku do poprzedniej wersji – z przełączaniem głośników Mute, DIM, Mono i ALT. Zawiera także przyciski do zdalnej regulacji monitorowania i wbudowany mikrofon do funkcji talkback, pozwalającej na łatwą komunikację z nagrywanym artystą. Funkcje te w połączeniu ze skalowalnością Apollo Twin MkII ustanawiają nowy standard dla profesjonalnego nagrywania biurkowego.

Zbuduj sieciowe studio
Dzięki oprogramowaniu Apollo Expanded użytkownicy interfejsów wyposażonych w złącze Thunderbolt: Apollo Twin, Apollo 8, Apollo 8p i Apollo 16 mogą łączyć ze sobą maksymalnie 4 interfejsy Apollo i 6 urządzeń UAD-2 – dodając wejścia/wyjścia i moc DSP wraz z rozwojem studia. Apollo Twin MkII jest idealnym, inteligentnym kontrolerem biurkowym dla całego systemu Apollo.

Teraz z vintage’owymi wzmacniaczami i efektami
Technologia Unison zastosowana została także na wejściu znajdującym się na przednim panelu Apollo Twin MkII, co daje dostęp do wiernych symulacji wzmacniaczy gitarowych i basowych, takich jak Fender ’55 Tweed Deluxe, Marshall Plexi Super Lead 1959 i Ampeg B-15N, jak również kultowych stompboksów, takich jak Tube Screamer.

Elegancka aplikacja o niskiej latencji
Dzięki aplikacji Console 2.0 – całkowicie przeprojektowanej w stosunku do Console z pierwszej wersji Apollo – możesz skorzystać z ponad 25 nowych funkcji, o które prosili użytkownicy, takich jak m.in. presety Channel Strip, funkcja Drag & Drop (przeciągnij i upuść) i dynamiczna zmiana wielkości okien.

Cechy:

 • Biurkowy interfejs audio 2×6 na Thunderbolt, z przetwarzaniem audio nowej generacji 24-bit/192 kHz do komputerów Mac i z systemem Windows,
 • Dostępny w wersji z przetwarzaniem UAD-2 QUAD, DUO lub SOLO Core Processing do nagrywania przez wtyczki z klasycznymi kompresorami, korektorami, magnetofonami, przedwzmacniaczami mikrofonowymi, wzmacniaczami gitarowymi z prawie zerową latencją*,
 • Technologia Unison™, zapewniająca zachwycające symulacje klasycznych przedwzmacniaczy lampowych i transformatorowych oraz wzmacniaczy i efektów gitarowych,
 • Wbudowany mikrofon talkback do komunikacji z artystą w studiu,
 • Ulepszona funkcja monitorowania, zawierająca funkcje obsługi zdalnej i przyciski Mono, DIM i AL,
 • 2 wysokiej klasy preampy mikrofonowe/liniowe Unison; 2 wyjścia linowe; wejście instrumentalne Hi-Z i wyjście słuchawkowe na przednim panelu,
 • 2 regulowane cyfrowo analogowe wyjścia monitorowe zapewniające pełną rozdzielczość przy każdym poziomie odsłuchu,
 • Maksymalnie 8 dodatkowych wejściowych kanałów cyfrowych przez złącze optyczne TOSLINK,
 • Zawiera pakiet wtyczek UAD Realtime Analog Classics, zawierający m.in. wersje Legacy A-2A Classic Audio Leveler, 1176LN Limiting Amplifier i Pultec EQP-1A Program Equalizer oraz m.in. Softube Amp Room Essentials, Raw Distortion, 610-B TubePreamp & EQ,
 • Uruchamianie wtyczek UAD Powered Plug-Ins przez VST, Audio Units, RTAS i AAX 64 w każdym popularnym programie DAW,
 • Bezkompromisowa, analogowa konstrukcja. najlepsze podzespoły i wysoka jakość wykonania,
 • Darmowe, wiodące w branży wsparcie techniczne – telefoniczne lub online – od doświadczonych inżynierów dźwięku.

Wymagania systemowe Thunderbolt
UAD Powered Plug-Ins wersja 9.1

Mac:

 • Komputer Apple Mac z wolnym portem Thunderbolt,
 • MacOS 10.10 Yosemite, 10.11 El Capitan lub 10.12 Sierra.

Windows:

 • Komputer PC w wbudowanym portem Thunderbolt 3 przez USB-C,
 • Windows 10 z Anniversary Update (wersja 64-bitowa),
 • Odpowiednia przejściówka Thunderbolt 3 -> Thunderbolt (sprzedawana osobno).

Wszystkie komputery:

 • Kabel Thunderbolt (sprzedawany osobno),
 • 6 GB wolnego miejsca na dysku.

Podłączenie do internetu – do pobierania oprogramowania i autoryzacji wtyczek UAD.
Zgodny z programami DAW – hostami wtyczek w formacie VST, Audio Units, RTAS lub AAX 64.
Zalecany procesor Quad Core i7 lub lepszy.

Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące zgodności, odwiedź stronę help.uaudio.com
*Apollo Twin MkII zawiera pakiet wtyczek UAD „Realtime Analog Classics”. Inne wtyczki UAD sprzedawane są osobno.

Path: > > > > Universal Audio Apollo Twin MKII DUO

Podobne produkty