Nord Electro 5D 61

Nowy produkt

Stage Piano z 61 klawiszową, dynamiczną klawiaturą półważoną Waterfall. Posiada najlepsze emulacje Hammond B3, Rhodes, Wurlitzer, Clavinet, fortepian. Nord Electro 5 z rozszerzoną do 1 GB pamięcią dla próbek fortepianu oraz do 256MB dla pozostałych brzmień, z możliwością dzielenia klawiatury oraz nakładania warstw jest najlepszym wyborem na scenę i do studia.

Brak produktu w magazynie!

5 624,00 zł

Dodaj do listy życzeń


Stage Piano z 61 klawiszową, dynamiczną klawiaturą półważoną Waterfall. Posiada najlepsze emulacje Hammond B3, Rhodes, Wurlitzer, Clavinet, fortepian. Nord Electro 5 z rozszerzoną do 1 GB pamięcią dla próbek fortepianu oraz do 256MB dla pozostałych brzmień, z możliwością dzielenia klawiatury oraz nakładania warstw jest najlepszym wyborem na scenę i do studia.Sekcja odtwarzania sampli z biblioteki barw na stronie www, możliwość ładowania nowych brzmień przez USB, mechaniczne drawbary z flagowego modelu C2D, opcjonalny Half-Moon Switch

Nord Electro 5 ze znacznie rozszerzoną pamięcią, dodaną możliwością dzielenia klawiatury i nakładania warstw oraz sekcji programów, której obsługa została skoncentrowana na występach live, jest bardzo udoskonaloną, wyspecjalizowaną, ale mimo tego elastyczną klawiaturą sceniczną.

Główne cechy:

 • Podziały klawiatury i warstwy – Piano/Organ, Piano/Sample, Sample/Organ,
 • 1 GB pamięci dla Nord Piano Library,
 • 256 MB pamięci dla Nord Sample Library,
 • Wyświetlacz OLED, zapewniający doskonały przegląd funkcji i czytelność,
 • 6 punktów podziału z diodowymi wskaźnikami,
 • Przeprojektowana sekcja Program z funkcją Set List,
 • Tryb Organize Mode, pozwalający na przestawianie programów i sampli w locie,
 • Zakres od E do E dla 5D 73 i 5 HP,

Sekcja Piano

 • Sympathetic String Resonance.

Sample Synth

 • Osobna sekcja Sample Synth z regulacją Attack, Decay/Release i Dynamics.

Sekcja Organ

 • Symulacja Nord C2D Tone Wheel,
 • Fizyczne drawbary w 5D 61 i 5D 73,
 • Model Principal Pipe Organ,
 • B3 Tone Wheel Bass,
 • Symulacja Leslie 122 z Nord C2D,
 • Możliwość montażu Half-Moon Switch do obsługi Rotary Speaker (5D 61/73).

Efekty

 • Wszystkie efekty są stereofoniczne,
 • Symulacja lampowego przesterowania,
 • Efekt Vibe,
 • Osobne efekty Reverb/Delay,
 • Efekty Tremolo, Pan, Ring-Mod i Wah-wah mogą być sterowane przy pomocy pedału ekspresji.

* Wszystkie specyfikacje mogą ulec zmianie bez uprzedzenia

Sekcja Organ
Sekcja organów w Electro 5 ma nowy, dodatkowy tryb Principal Pipe Organ (organów piszczałkowych) oraz symulację Tone Wheel (organów wirnikowych) i bardzo cenioną symulację vinage’owej kolumny z wirującymi głośnikami modelu 122 z nagradzanego Norda C2D Combo Organ.

Silnik brzmieniowy C2D B3 jest efektem ponad dziesięcioletniej pracy nad udoskonalaniem naszej symulacji organów wirnikowych. Podróżą, która zaczęła się wraz z pierwszą serią Nord Electro, i była kontynuowana przez kolejne nagradzane instrumenty: Nord C1 i Nord C2. Nie tylko przeanalizowaliśmy sygnały z każdego z 91 obrotowych dysków, znajdujących się wewnątrz kilku oryginalnych instrumentów – przez lata zwracaliśmy uwagę na każdy pojedynczy i złożony szczegół, który składa się na charakterystykę prawdziwego brzmienia vintage’owych organów.

Nowa funkcja B3 Tone Wheel Bass daje Ci do lewej ręki klasyczne basowe drawbary 16′ i 8′, których można używać nawet z sekcją Piano i Sample w celu uzyskania grubego, mięsistego dołu.

Oba modele Electro 5D 61 i 5D 73 wyposażone są w fizyczne drawbary i są przystosowane do przełącznika Nord Half-Moon z trybami stop/slow/fast (opcjonalne akcesorium).

Modele Farfisa* i Vox* są tak samo imponujące, jak B3, symulując zachowanie i unikalną reakcję oryginalnych instrumentów. Farfisa Compact Deluxe, przez wielu uważana za matkę organów tranzystorowych, angażuje macierze kierowania ruchem i złożone kombinacje filtrów, co daje odpowiednie brzmienie o potężnej energii i najwyższej jakości.

Prosta konstrukcja organów Vox* Continental dostarcza bardziej głuche brzmienie, ale za to o bardzo głębokim charakterze. Oba te modele organów tranzystorowych mają własne, niezastąpione osobowości. Połącz je z dowolną symulacją wzmacniacza, dodaj trochę przesteru, ustaw EQ, a na pewno rewelacyjnie sprawdzą się na każdym koncercie organowym.

Sekcja Piano
Wszystkie nowe instrumenty z serii Electro 5 posiadają 1GB pamięci Piano Sample, pozwalając na dostarczenie na scenę jeszcze większej liczby naszych unikatowych zsamplowanych fortepianów akustycznych i elektrycznych. Subtelna, ale przy tym efektywna technologia Sympathetic String Resonance pochodząca z Nord Piano została teraz zaimplementowana w Electro 5, zapewniając Twoim występom z użyciem brzmień Grand lub Upright niespotykany dotąd poziom realizmu.

Sekcja Piano w Electro 5 zawiera akustyczne i elektryczne fortepiany z ciągle rozwijającej się Nord Piano Library, którą można bezpłatnie pobierać z sieci. Specjalistycznie zsamplowane i przepełnione wyjątkowym charakterem fortepiany i pianina akustyczne, legendarne fortepiany elektryczne, Clavinet i klawesyn, zapewniają oszałamiającą paletę brzmień.

Cała Nord Piano Library jest dołączona na plytach DVD, a nowe dodatki można ściągnąć za darmo ze strony Nord Piano Library. Zastępowanie brzmień jest tylko kwestią przeciągania i upuszczania plików w programie Nord Sound Manager dla Mac i Windows.

Funkcja Long Release nadaje się do grania legato, a funkcja Advanced String Resonance w barwach Grand i Upright Piano może zostać wyłączona. Dostępne są 3 krzywe dynamiki, dostosowujące reakcję klawiatury do Twojego stylu gry.

Nord Sample Library i Sample Editor
Nowy Electro 5 ma osobną sekcję Sample Synth z rozszerzoną pamięcią dla Nord Sample Library (256 MB) i dodatkową regulacją Attack, Decay/Release i Dynamics (filter/velocity). Nord Sample Library ma szeroki wybór darmowych brzmień od uznanych producentów sampli, jak również licencjonowanych na wyłączność brzmień legendarnych instrumentów: Mellotron i Chamberlin.

Dołączony Nord Sample Editor umożliwia dodawanie dowolnego brzmienia do Electro 5. Sample Editor może używać plików audio w formacie .wav i ma wspaniałe narzędzie wspierające w osiąganiu oczekiwanych przez Ciebie rezultatów. Mapowanie kliku sampli do różnych klawiszy lub tworzenie płynnych pętli nigdy nie było prostsze.

Nord Electro 5 ma 256 MB pamięci przeznaczonej specjalnie dla Nord Sample Library. Nasz efektywny algorytm bezstratnej kompresji umożliwia pomieszczenie sampli o 3 razy większym ogólnym rozmiarze w porównaniu do standardowych liniowych odtwarzaczy próbek.

Sekcja Effect
Sekcja Effect w Nord Electro 5 zawiera wspaniałe efekty, które można dowolnie konfigurować, dodając trochę brudu, iskry lub nastroju do brzmienia. Wszystkie efekty są teraz stereofoniczne.

Symulacja Amp/Speaker ma teraz tę samą symulację Vintage 122 Rotary Speaker, którą można znaleźć w naszych flagowych organach Nord C2D. Dostępny jest także elastyczny efekt Stereo Delay z trybami Tap-Tempo i Ping-Pong.

 • Effect 1 – Pan, Tremolo, Wah-wah i Ring Modulator. Wszystkimi efektami można sterować przy pomocy pedału ekspresji.
 • Effect 2 – Phaser, Flanger, Chorus, nowy efekt Vibe i dwa ustawienia głębi dla każdego z efektów.
 • Delay – efekt stereofonicznego delay’a z przyciskiem Tap Tempo i trybem Ping-Pong
 • Trójpasmowy EQ z przesuwanym środkiem
 • Compressor/Amp – Twin, JC, Small, Rotary i Compressor oraz nowy efekt Tube Overdrive.

Efekty Master
Reverb z pięcioma algorytmami – Room, Stage Soft, Stage, Hall, Hall Soft

Podział klawiatury i warstwy
Nord Electro 5 posiada dwa sloty brzmieniowe, które mogą być łączone w warstwy lub podzielone na klawiaturze (Organ/Piano, Piano/Sample Synth lub Sample Synth/Organ). Każdy ze slotów brzmieniowych może mieć przypisany do siebie określony efekt, pedał ekspresji lub/i pedał sustain – na przykład chorus i pedał sustain do Piano i Delay i pedał ekspresji do Sample Synth. Funkcja split zawiera 6 punktów podziału, wskazywanych przez diody. Każdy z efektów może być dowolnie przypisany do wyższych lub niższych partii klawiatury.

Funkcja Set List
Electro 5 posiada nowy tryb Set List, który pozwala na łatwe organizowanie grup Programów dla każdego określonego utworu na liście. Każdy utwór może składać się z maksymalnie 4 różnych programów, dowolnie wyznaczanych z Twoich istniejących programów. Możesz stworzyć osobne set listy dla różnych zespołów lub sytuacji, a nazwy i kolejność mogą być łatwo dostosowywane w locie, bez podłączania do komputera.
Nowy, bardzo wyraźny wyświetlacz OLED zapewnia doskonały przegląd opcji przy wybieraniu brzmień i edycji programów.

Funkcja Organize
Nowa funkcja Organize pozwala na łatwą zmianę kolejności Programów i Sampli bez wpływania na Programy, czy jakiekolwiek Setlisty, które z nich korzystają. Funkcja ta pozwala Ci na tworzenie własnych przekładek na listach Programów i Sampli i jest idealna do grupowania różnych brzmień według własnego gustu.

Wejście Monitor
Po prostu podłącz swój odtwarzacz MP3 lub CD do wejścia na tylnym panelu, aby grać do podkładu, ćwiczyć lub jammować z wcześniej nagraną muzyką bez konieczności stosowania zewnętrznego miksera lub sprzętu nagłośnieniowego. Sygnał jest monitorowany przez wyjście słuchawkowe.

Pedał ekspresji
Ulepszono obsługę pedałów ekspresji i obecnie obsługiwane są następujące modele: Fatar, Yamaha FC7, Roland EV-7, Korg EXP2 i Korg XVP10.

Klawiatury
Każda z klawiatur Fatar została dokładnie skalibrowana w fabryce Norda, aby zapewnić jednolitą akcję w pełnym zakresie.

Hammer Action Portable (HP)
Klawiatura HP wykorzystuje zdumiewająco mobilne, ważone klawisze z mechanizmem młoteczkowym. Idealna do brzmień elektrycznych i akustycznych fortepianów, ale świetnie sprawdza się też z organami.
Zakres dźwięków od E do E

Semi Weighted Waterfall (SW)
Te klawiatury wykorzystują półważone klawisze organowe z zaokrąglonymi krawędziami „waterfall”, są doskonałe do szybkiej gry na organach i syntezatorze jak i do brzmień fortepianowych.
Zakres dźwięków od C do C w Electro 5D 61

Path: > > > Nord Electro 5D 61

Podobne produkty